• Wycieczka  klas 3b i 2c do Sarbska do fokarium.
            • Wycieczka klas 3b i 2c do Sarbska do fokarium.

• W środę 29 maja nasza klasy 3b i 2c pojechały autokarem na wycieczkę do Sarbska do fokarium. Widzieliśmy pokazy uchatek, zwiedzaliśmy statek do góry nogami i oglądaliśmy latarnie. Najbardziej podobał nam się pokaz uchatek i piracka strefa zabaw. Na zakończenie wycieczki kupiliśmy pamiątki i jedliśmy lody. Potem wróciliśmy do domu. Wycieczka bardzo nam się podobała.
          • Wycieczka klasy 2a do Sławogrodu.

• Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Alicją Jaroszyńską w piątek 24 maja wybrali się na wycieczkę do Sławogrodu. Po przekroczeniu bramy przenieśliśmy się do świata naszych przodków. W kuźni wybijaliśmy monety, strzelaliśmy z łuku, walczyliśmy na bezpieczne miecze, graliśmy w średniowieczne kręgle, przeciągaliśmy linę oraz szukaliśmy magicznego grzyba. Pierwszy raz piekliśmy pyszne podpłomyki. Na koniec zakupiliśmy pamiątki, które będą nam przypominały miło spędzony czas.
          • Szkolny  konkursu kaligraficznego -Złotopiórek
            • Szkolny konkursu kaligraficznego -Złotopiórek

• 22 maja 2024r.odbyła się III edycja Szkolnego konkursu kaligraficznego " Złotopiórek" Głównym celem tych zmagań to przede wszystkim promowanie sztuki pięknego pisania, uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego.
          • Noc w szkolnej świetlicy

• Ponad 20 uczniów zdecydowało się spędzić noc w szkolnej świetlicy, gdzie brali udział w zabawie integracyjnej, utworzenia prezentów z okazji dnia mamy oraz innych atrakcji!
          • Akwarium i jego mieszkańcy

• Dnia 21 maja dzieci ze szkolnej świetlicy miały okazję uczestniczyć w lekcji "Akwarium i jego mieszkańcy". Podczas zajęć poznały budowę ryby oraz kilka ryb akwariowych: welona "złotą rybkę", skalara oraz glonojada.
          • Warsztaty w kl 2b pt. - Pszczoła czy osa

• 9 maja uczniowie kl.2b SP7 wraz z wychowawczynią Renatą  Wyroślak po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Tym razem dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o owadach zapylających. Umiemy już odróżnić pszczołę od osy. Poznaliśmy ich budowę, środowisko występowania i tryb życia. Największym zaskoczeniem była wiadomość, że mogą żyć w koloniach liczących nawet
              50 000 osobników. Niesamowite!
              Wzbogaceni o wiedzę i wrażenia z uczestnictwa w eksperymentach w radosnym nastroju wróciliśmy do szkoły.
              Serdeczne podziękowania składamy Pani Wioletcie Michalskiej za profesjonalizm, kreatywność i ciepłe podejście do dzieci.

• Zielona Szkoła 4a i 4c.

• W dnich 15-17.05.2024 r. klasy 4a i 4c uczestniczyły w zajęciach Zielonej Szkoły.
              33- osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami spędziła trzy słoneczne dni nad malowniczym jeziorem w Starym Kaleńsku koło Czaplinka.

Główne aktywności, które zajmowały czas od rana do wieczora uczestnikom wyjazdu wymagały niemałego zaangażowania, a były to m.in. zajęcia z mini-golfa, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki,  wyprawy kajakowe,  pływanie smoczą łodzią oraz na deskach sup, pokonywanie trasy parku linowego, piłka nożna, bilard.
              Wszystkie zajęcia na wodzie poprzedziła pogadanka o bezpiecznym zachowaniu nad wodą oraz szczegółowe zapoznanie ze sprzętem.
              Oczywiście, podczas pobytu, nie zabrakło czasu na gry i zabawy integracyjne, w tym na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Byliśmy tak zajęci, że telefony były nam zbędne!
              Po 3 dniach uzupełniania witaminy D wróciliśmy z nową energią do Szczecinka.

• Przedstawienie - Być może w szkole.

• 10 maja odbyło się przedstawienie "Być może w szkole" grupy Mizeria. Przedstawienie było podsumowaniem 3 dniowych warsztatów teatralnych, które są częścią Miejskiego Programu Akademia Sztuki pilotowanego przez TZN Szczecinek. Warsztaty prowadził Pan Mirosław Giliniecki z Teatru STOP z Koszalina, któremu serdecznie dziękujemy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i taletu naszych wspaniałych uczniów 🎭❤️
          •  Konkurs literacko- plastyczny dla ucz.kl.1-3 oraz oddziału przedszkolnego
            • Konkurs literacko- plastyczny dla ucz.kl.1-3 oraz oddziału przedszkolnego

• Z okazji przypadającego 8 maja Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zorganizowany został szkolny konkurs literacko- plastyczny dla ucz.kl.1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Zadaniem dzieci z oddziału przedszkolnego i ucz.klas pierwszych było wykonanie ilustracji do wiersza Olgi Adamowicz " Smutna książeczka ". Dla uczniów klas drugich wyzwaniem było,wykonanie portretu p. Krzysztofa Janczurewicza. Natomiast uczniowie klas trzecich napisali pracę na temat " Otrzymałeś/aś Nagrodę Literacką za najlepiej napisaną książkę dla dzieci. Napisz, o czym ona opowiada". Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością plastyczną i literacką. Patronat nad konkursem objął p. K. Janczurewicz.