• Matematyka w komputerowej pigułce

• Głównym założeniem  innowacji Matematyka w komputerowej pigułce jest przygotowanie uczniów do zdobywania wiedzy z matematyki poprzez użycie nowoczesnych programów i technologii, przy jednoczesnym wykorzystaniu elementów oceniania kształtującego w procesie uczenia się.
              Wprowadzona innowacja  ma na celu również wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktyczno - wychowawczego, rozbudzenie i poszerzenie zainteresowań uczniów.
              Istotnym elementem innowacji jest wprowadzenie elementów oceniania kształtującego, uczeń na bieżąco będzie informowany jakie zagadnienia z treści programowej opanował i co jeszcze musi udoskonalić. Efekty nauczania będą monitorowane na bieżąco, poprzez ocenę pracy uczniów na platformach edukacyjnych.

• #Drewniane sowy

• W naszym styczniowym projekcie klasy 7a i 7b tworzą z drewna sowy edukacyjne. Pracujemy w małych zespołach przy użyciu zakupionych urządzeń i maszyn w ramach #LaboratoriówPrzyszłości.

Na efekty końcowe musimy jeszcze chwilę zaczekać...

• #Biały Pan i Pani

• W ramach programu rządowego #Laboratoria Przyszłości w naszej szkole realizujemy ciekawe projekty techniczne i artystyczne. Pracują nad nimi uczniowie i uczennice ze szkolnego koła artystycznego. Wykorzystujemy zakupione materiały, narzędzia, urządzenia i maszyny. W naszym grudniowym projekcie ,,Biały Pan i Pani" grupa naszych uczniów wykonała na sklejkach obrazy zimowe. Ich bohaterowie - bałwankowe ludki wykonane zostały z drewnianych krążków. Prace były zaprezentowane na szkolnej wystawie.

• Zajęcia w pracowni ceramicznej

• W naszej szkole w ramach zajęć kreatywnych, artystycznych i terapeutycznych pracujemy w pracowni ceramicznej. Rozwijamy talenty artystyczne, twórczo bawimy się i poznajemy techniki lepienia i pracy w glinie. Zajęcia prowadzi p. Aneta Chęcińska - nauczycielka plastyki

• Dzień Babci i Dziadka w grupie 0a

• Babcia i Dziadziuś to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W dniu 20.01.2023 r. Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w naszej grupie przedszkolnej bardzo uroczyście. Przedszkolaki z grupy 0a uczciły to święto występem artystycznym recytując wiersze, śpiewając piosenki. Pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek. Przygotowały także drobne upominki oraz laurki.

• Zajęcia z programowania #robotów z klocków Lego

• Na dzisiejszych zajęciach koła informatycznego uczestnicy zajmowali się składaniem robotów z klocków lego, które w przyszłości będą programowane. Zestawy Klocków Lego MindStorms zostały zakupione w ramach projektu #Laboratoria przyszłości .

• Kochana Babciu, Kochany Dziadku! 👵👴🏻
              W dniu Waszego święta życzymy, aby radość i pomyślność towarzyszyły Wam każdego dnia oraz byście byli zdrowi i szczęśliwi 💐

Uśmiechnięte wnuczęta świetlicowe 😘

•  Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej -cd.
            • Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej -cd.

• Kolejny ciąg spotkań z cyklu  Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej. Tym razem dostrzegaliśmy dobre strony, budowaliśmy poczucie własnej wartości. Zadaniem dzieci było wskazanie pozytywnych cech, talentów i zainteresowań,za które siebie nawzajem cenimy i lubimy.

• Czas Karnawału

• Okres zabaw karnawałowych trwa. W świetlicy przygotowujemy ozdoby karnawałowe, rekwizyty przydatne na bal. Wykonaliśmy i ozdabialiśmy karnawałowe maski oraz klauny. Wspólnie przyozdobiliśmy salę balonami i serpentyną.