• Aktualności

     • Wycieczka na pokazy fizyki w XIII LO w Szczecinie.
      • Wycieczka na pokazy fizyki w XIII LO w Szczecinie.

      • 06.06.2023 r. uczniowie Siódemki uczestniczyli w pokazach z fizyki w XIII LO w Szczecinie. Serdeczne podziękowania 💐 dla młodych fizyków z XIII LO, którzy zaprezentowali szereg interesujących doświadczeń — m.in od fizyki roweru, polaryzacji w optyce, przepływu elektronów przez skórę, toru magnetycznego, przez ciekły azot, aż do dzierżenia przez naszych uczniów prawdziwego miecza świetlnego 💡🔥 — pokazali, że fizyka jest piękna 🥰, że można (a nawet trzeba!) ją zrozumieć i pokochać ❤️ (przecież fizyka to cały świat, a człowiek, który nie rozumie świata będzie niestety w nim zagubiony). „Aby zapalać innych, samemu trzeba płonąć”.🔥 Podziękowania dla Dyrekcji XIII LO w Szczecinie💐 i p. Tomasza Skowrona, nauczyciela fizyki za zaproszenie do najlepszego liceum w Polsce.

     • Olimpiada Olimpus z języka angielskiego.
      • Olimpiada Olimpus z języka angielskiego.

      • Dnia 29 marca 2023 r. w naszej szkole odbyła się Olimpiada Olimpus z języka angielskiego. Bardzo jest nam miło poinformować, że Barbara Świątek, Jakub Majchrzak, DariaSieprawska, Maximilian Wróbel, Bianka Jagoszewska Nikola Biedula i Weronika Lis zostali laureatami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wicemistrzostwo Województwa dla piłkarzy SP 7!!!
      • Wicemistrzostwo Województwa dla piłkarzy SP 7!!!

      • Wicemistrzostwo Województwa dla piłkarzy SP 7!!! Bardzo mocnym akcentem zakończyli swoją przygodę sportową w szkole podstawowej piłkarze nożni klas ósmych. W rozgrywanym w Dębnie Finale Województwa zdobyli II miejsce i wywalczyli srebrne medale przegrywając krążki z najcenniejszego kruszcu tylko gorszą różnicą bramek. Warto zaznaczyć, że historycznie, w jednym roku szkolnym, podopieczni Michała Ponichtery sięgnęli po dwa medale Mistrzostw Województwa w dwóch różnych dyscyplinach zespołowych! Srebrni medaliści wystąpili w składzie: K. Anyszewski, K. Bordon, J. Garsztka, J. Filowiat, M. Goździk, Sz. Kozłowski, M. Maksalon, Sz. Pietrzak, M. Tyluś, K. Ziółkowski, F. Żmuda- Trzebiatowski. Opiekunem zespołu był Michał Ponichtera.

     • Wycieczka kl. 1b i 0a
      • Wycieczka kl. 1b i 0a

      • 1 czerwca 2023r. z okazji Dnia Dziecka kl. 0a oraz 1b wraz z wychowawczyniami: p. Emilią Chmielewską oraz Renatą Wyroślak udały się na pierwszą wspólną, całodzienną wycieczkę do Doliny Charlotty. Podziwialiśmy zoo z Krainą Bajek. Oglądaliśmy niesamowity pokaz nie tylko karmienia, ale umiejętności fok. Okazuje się, że są niezłymi sportowcami . Brały udział w różnych konkurencjach sportowych i wspaniale sobie radziły.

       Po długim spacerze, z apetytem zjedliśmy pyszny obiad i oddaliśmy się harcom na placu zabaw. Pomimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, humory dopisywały. Nasz pobyt zakończyliśmy zakupem pamiątek i wieczorem wróciliśmy do domu. Będziemy miło wspominać ten wyjazd.

     • Modele przestrzenne na matematyce w 5e
      • Modele przestrzenne na matematyce w 5e

      • Matematyka nie jest taka straszna!!! Dziś podczas zajęć matematyki uczniowie klasy 5e doskonalili swoją wizję przestrzenną, wykonując modele graniastosłupów prostych, przy użyciu wykałaczek i plasteliny. Nauka poprzez zabawę podobała się wszystkim

     • Przyjaciele Zippiego kl. 1b - ewaluacja
      • Przyjaciele Zippiego kl. 1b - ewaluacja

      • 30 maja 2023 w klasie 1b został zakończony program profilaktyczny  ,,Przyjaciele Zippiego” prowadzony przez wychowawczynię Renatę Wyroślak. Wszyscy wyczekiwaliśmy cotygodniowych spotkań z naszym przyjacielem - Zippim, od którego wiele się nauczyliśmy. Wiemy już, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i pokojowo rozwiązywać konflikty. Staramy się pamiętać o ,,złotych zasadach” naszego bohatera spotkań - patyczaka oraz ,,zasadach wyboru dobrego rozwiązania”.
       Gościliśmy również Zippiego w naszych domach, żeby w weekendy nie czuł się samotny. Zabieraliśmy na zajęcia pozalekcyjne i spacery do parku. Pożegnaliśmy przyjaciela piosenką, którą zaczynaliśmy i kończyliśmy wszystkie spotkania. Zagraliśmy też Zippiemu na własnoręcznie wykonanych instrumentach

     • Dziewczynki z SP7 najlepsze w województwie!🥇🥈🥉
      • Dziewczynki z SP7 najlepsze w województwie!🥇🥈🥉

      • Dziewczynki z SP7 najlepsze w województwie!🥇🥈🥉 To, co pokazały nasze zawodniczki na długo pozostanie w pamięci sędziów, uczestników i trenerów. Dziewczynki aż dwukrotnie zajęły całe podium. W ubiegły piątek w Złocieńcu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt.
       Skok w dal 1 miejsce - Iga Wysokińska z wynikiem 441 2 miejsce - Lena Wodarczyk z wynikiem 430 3 miejsce - Adrianna Stępień z wynikiem 422 Trójbój indywidualnie 1 miejsce - Lena Wodarczyk 2 miejsce - Iga Wysokińska 2 miejsce- Adrianna Stępień Inne dyscypliny również wypadły fenomenalnie. Bieg na 60m 1 miejsce - Lena Wodarczyk 3 miejsce - Adrianna Stępień 8 miejsce - Iga Wysokińska 13 miejsce - Milena Pastuszko 22 miejsce - Izabela Grzanka Rzut piłeczką palantową 5 miejsce - Iga Wysokińska 8 miejsce - Adrianna Stępień 14 miejsce - Lena Wodarczyk 45 miejsce - Izabela Grzanka 66 miejsce - Milena Pastuszko Szkołę reprezentowały: Izabela Grzanka, Milena Pastuszko, Adrianna Stępień, Lena Wodarczyk, Iga Wysokińska. Serdecznie gratulujemy młodym zawodniczkom! Z takimi wynikami i chęcią do pracy jeszcze mnóstwo medali i pucharów przed Wami! 🏆

     • Awans do Finału Wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców
      • Awans do Finału Wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców

      • Chłopcy z "Siódemki" najlepsi w półfinale wojewódzkim w piłce nożnej! Nie przestają zadziwiać, w tym roku szkolnym, młodzi sportowcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinku. Przedostatnia przeszkoda w drodze do upragnionego medalu w Finale Województwa właśnie została pokonana. Występ naszych piłkarzy przeszedł najśmielsze oczekiwania i pozwolił wygrać koszaliński turniej, szeroko otwierając drogę do medalu. W półfinale dzisiejszych zawodów pokonaliśmy lepszą w drugiej drabince SP 2 Goleniów 7:2 i już wiedzieliśmy, że awans do zawodów, w którym spotkają się 4 najlepsze szkoły w województwie stał się faktem. W drugim spotkaniu gospodarz, SP 7 Koszalin gładko uporał się z drużyną ze Świnoujścia. Pozostał ostatni mecz, który decydował o rozstawieniu w wielkim finale. W nim klasą dla siebie byli nasi reprezentanci, którzy po golach M. Maksalona oraz M. Tylusia sięgnęli po zwycięstwo w całym turnieju. Finał województwa już w najbliższą środę w Dębnie Lubuskim. Trzymamy kciuki! Zwycięski zespół wystąpił w składzie: F. Żmuda- Trzebiatowski, K. Anyszewski, M. Tyluś, M. Goździk, M. Maksalon, J. Filowiat, J. Garsztka, Sz. Aniołowski, Sz. Kozłowski, Sz. Pietrzak, K. Bordon, F. Zwolan, O. Kropidłowski, K. Ziółkowski. Opiekunem zespołu był Michał Ponichtera.

     • Konkurs Matematyczny - Zorientowany Matematyk.
      • Konkurs Matematyczny - Zorientowany Matematyk.

      • Dnia 03.06.2023r. odbył się matematyczny konkurs pt: ,,Zorientowany matematyk", którego gospodarzem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczecinku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i odbywał się w grupach, których zadaniem było znalezienie zaznaczonych na mapce punktów oraz rozwiązanie pięciu zadań matematycznych. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce, którą reprezentowali uczniowie🥈🏆👏👍: 1. Stanisław Filipek kl. 7a 2. Jakub Kwiatkowski kl. 7a 3. Filip Krupecki kl. 8d Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, opiekunowi pani Karolinie Stempień oraz rodzicom za kibicowanie ☺️📐⏳📝🏅 🏆👏👏