Bawmy się matematyką - ewaluacja
- 25.08.2024 20:26
Innowacja była realizowana w roku szkolnym 2023/24 dla uczniów klas I – III uczęszczających na świetlicę szkolną przez Agnieszkę Paszkiel. Zaplanowane działania były realizowane co dwa tygodnie po 1,5 godziny. W trakcie zajęć wykorzystane były kości, domino, karty do kodowania, Karty Grabowskiego, Kocki Dinesa, klocki Reko oraz Ozoboty.
Cele główne:
- Rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych poprzez zabawę, twórcze działanie
- Rozwijanie umiejętności rozwiązywania nietypowych , logicznych zadań matematycznych.
- Kształcenie umiejętności konstruowania oraz elementów robotyki.
- Wdrażanie uczniów do własnej, aktywnej i twórczej pracy indywidualnej oraz grupowej w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.
- więcej
Gramy Zmysłami - 2 edycja
- 05.03.2024 13:32
Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie “Gramy Zmysłami”. Po zeszłorocznym sukcesie, który objawiał się ogromną aktywizacją dzieci podczas zajęć postanowiliśmy wdrożyć go do pracy ponownie. Innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci są sprawą kluczową. W toku zajęć tworzymy odpowiednie warunki do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.
- więcej
Poranna gimnastyka buzi i języka
- 29.02.2024 14:11
Program grupowych zajęć logopedycznych "Poranna gimnastyka buzi i języka" skierowany jest do dzieci 5 i 6-letnich i stanowi formę profilaktyki logopedycznej. Realizowany jest w postaci ćwiczeń i zabaw raz w tygodniu w grupach przedszkolnych 0a i 0b. Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, w zakresie wspomagania rozwoju mowy ( IV. Poznawczy obszar rozwoju dziecka).
Wdrożenie innowacji na ogromny wpływ na proces profilaktyki, który zgodnie z założeniami ma pozytywnie wpłynąć na rozwój mowy dzieci i bieżące niwelowanie pojawiających się nieprawidłowości.
opracowała i realizuje: Renata Balcer
- więcej
Bawmy się matematyką - ewaluacja
- 22.08.2023 18:05
Innowacja była realizowana w roku szkolnym 2022/23 dla uczniów w kl. II b przez wych. Agnieszkę Paszkiel. Zaplanowane działania były wprowadzane na zajęciach kreatywnych. W trakcie zajęć wykorzystane były zadania logiczne typu Kangur „Żaczek”, kości, domino, elementy kodowania, Karty Grabowskiego, Kocki Dinesa, klocki Reko oraz Ozoboty.
- więcej
Biologia bez żadnych tajemnic - ewaluacja
- 22.08.2023 18:06
- W czerwcu w klasach 7a i 7b zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej: "Biologia bez żadnych tajemnic". Nadrzędnym jej celem było rozwijanie i poszerzanie zainteresowań biologicznych wśród uczniów klas 7 innym niż dotychczas metodami np. poprzez tworzenie modeli układów wewnętrznych człowieka, sekcje narządów wewnętrznych czy doświadczalne wykrywanie w pokarmach różnych składników chemicznych .Trzeba przyznać, że niektóre z zadań wywoływały sporo emocji,ale przekładało się to na wieksze zaangażowanie uczniów,a o to przecież chodziło Osobą realizującą tę innowacjię była p.Aneta Ponichtera.
- więcej
Przyjaciele Zippiego kl. 1b - ewaluacja
- 07.06.2023 13:25
- 30 maja 2023 w klasie 1b został zakończony program profilaktyczny ,,Przyjaciele Zippiego” prowadzony przez wychowawczynię Renatę Wyroślak. Wszyscy wyczekiwaliśmy cotygodniowych spotkań z naszym przyjacielem - Zippim, od którego wiele się nauczyliśmy. Wiemy już, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i pokojowo rozwiązywać konflikty. Staramy się pamiętać o ,,złotych zasadach” naszego bohatera spotkań - patyczaka oraz ,,zasadach wyboru dobrego rozwiązania”.
Gościliśmy również Zippiego w naszych domach, żeby w weekendy nie czuł się samotny. Zabieraliśmy na zajęcia pozalekcyjne i spacery do parku. Pożegnaliśmy przyjaciela piosenką, którą zaczynaliśmy i kończyliśmy wszystkie spotkania. Zagraliśmy też Zippiemu na własnoręcznie wykonanych instrumentach. - więcej
Matematyka w komputerowej pigułce
- 26.01.2023 12:22
- Głównym założeniem innowacji Matematyka w komputerowej pigułce jest przygotowanie uczniów do zdobywania wiedzy z matematyki poprzez użycie nowoczesnych programów i technologii, przy jednoczesnym wykorzystaniu elementów oceniania kształtującego w procesie uczenia się.
Wprowadzona innowacja ma na celu również wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktyczno - wychowawczego, rozbudzenie i poszerzenie zainteresowań uczniów.
Istotnym elementem innowacji jest wprowadzenie elementów oceniania kształtującego, uczeń na bieżąco będzie informowany jakie zagadnienia z treści programowej opanował i co jeszcze musi udoskonalić. Efekty nauczania będą monitorowane na bieżąco, poprzez ocenę pracy uczniów na platformach edukacyjnych. - więcej
Bohaterowie życia codziennego
- 24.01.2023 12:15
- 21 grudnia w szkolnej świetlicy w ramach innowacji pedagogicznej Bohaterowie życia codziennego odwiedzili nas wyjątkowi goście, którzy przez dłuższy czas pozostali zagadką dla dzieci. Świetliczaki wcieliły się w rolę dziennikarzy, a poprzez zadawanie pytań naszym gościom mieli odgadnąć jaki zawód reprezentują.
- więcej
Zabawy matematyką
- 24.01.2023 12:07
- W naszej świetlicy co tydzień odbywją się zajęcia z elementami matematyki w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. W tym tygodniu dzieci kształtowały wyobraźnię geometryczną oraz przestrzenną. Na podstawie wybranego przez siebie wzoru musiały wykonać budowle 3D, dzieki temu powstały makiety; rakiety, domku z ogródkiem czy nawet samolotu. Kolejnym elementem zmagań matematycznych dzieci było kodowanie na ekranie, polegające na odwzorowaniu obrazków według wzoru. Obie formy zajęć cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Młodsze wykonywały prace na ekranie a starsze układały wzory z patyczków konstrukcyjnych.
- więcej
Spotkanie z Panem Tadeuszem
- 22.11.2022 16:22
- Innowacja jest realizowana w ramach obowiązkowych zajęć z języka polskiego w klasie VIII a,b,e. Zajęcia innowacyjne są prowadzone raz w tygodniu na lekcji języka polskiego przez p. Annę Ostromecką i Patrycję Walczak. Będzie to 14 lekcji z cyklu - Spotkanie z Panem Tadeuszem. Inspiracją do opracowania innowacji „Spotkanie z Panem Tadeuszem” jest przede wszystkim wsparcie uczniów w usystematyzowaniu wiedzy na temat omawianej lektury w klasie ósmej, a także utrwalenie wiedzy o niej. Przede wszystkim uczniowie nie będą musieli przeczytać lektury „jednorazowo”, plan omawiania dzieła ustalimy w ten sposób, aby tygodniowo czytali jedną księgę do której otrzymają zestaw pytań - praca samodzielna. W klasie do dyspozycji będą mieli również graficzne karty podsumowujące, dzięki którym utrwalą zebrane wiadomości.
- więcej