• Bohaterowie życia codziennego

• 24.01.2023 12:15
        • 21 grudnia w szkolnej świetlicy w ramach innowacji pedagogicznej Bohaterowie życia codziennego odwiedzili nas wyjątkowi goście, którzy przez dłuższy czas pozostali zagadką dla dzieci. Świetliczaki wcieliły się w rolę dziennikarzy, a poprzez zadawanie pytań naszym gościom mieli odgadnąć jaki zawód reprezentują.
        • Pomimo zadanych wielu trudnych pytań przez dzieci, zagadka nie została jednoznacznie rozwiązana. Dzieci typowały cztery różne zawody, m.in. ambasadora bezpieczeństwa, policjanta, dyspozytora oraz strażnika miejskiego. Większa grupa wytypowała, iż nasi goście pracują w Policji. Po rozstrzygnięciu zagadki panie policjantki opowiedziały o ciekawych sytuacjach związanych z wykonywanym przez nich zawodem oraz o bezpieczeństwie. Świetliczaki zostały obdarowane prezentami w postaci odblaskowych breloczków, w kształcie policyjnego wozu. Dla dzieci była to wspaniała niespodzianka.