• Spotkanie z Panem Tadeuszem

• 22.11.2022 16:22
        • Innowacja jest realizowana w ramach obowiązkowych zajęć z języka polskiego w klasie VIII a,b,e. Zajęcia innowacyjne są prowadzone  raz w tygodniu na lekcji języka polskiego przez p. Annę Ostromecką i Patrycję Walczak. Będzie to 14 lekcji z cyklu - Spotkanie z Panem Tadeuszem. Inspiracją do opracowania innowacji „Spotkanie z Panem Tadeuszem” jest przede wszystkim wsparcie uczniów w usystematyzowaniu wiedzy na temat omawianej lektury w klasie ósmej, a także utrwalenie wiedzy o niej. Przede wszystkim uczniowie nie będą musieli przeczytać lektury „jednorazowo”, plan omawiania dzieła ustalimy w ten sposób, aby tygodniowo czytali jedną księgę do której otrzymają zestaw pytań - praca samodzielna. W klasie do dyspozycji będą mieli również graficzne karty podsumowujące, dzięki którym utrwalą zebrane wiadomości.
        • Działania te opierają się na zaangażowaniu uczniów, utrwalają i powtarzają wiadomości dotyczące lektury, co będzie wstępem do tworzenia opowiadań twórczych, rozprawek, z którymi uczniowie będą się musieli zmierzyć nie tylko w trakcie egzaminu ósmoklasisty, ale także w bieżącej pracy.

Anna Ostromecka, Patrycja Walczak