• Konkursy plastyczne w klasach pierwszych.

• W klasach pierwszych odbyły się dwa konkursy plastyczne: Wiosna i Wielkanocne jajo Prace były pomysłowe i kreatywne, wykonane różnymi technikami. Wyróżnione dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami podczas apelu, który odbył się 8.05.2023. Organizatorkami konkursu były nauczycielki klas pierwszych p. I. Jaczewska, A. Jaroszyńska, J.Chlebos, p.A.Sekuła , p.R.Wyroślak. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

• Program Przyjaciele Zippiego

• W klasie 1a zakończył się program profilaktyczny pod nazwą Przyjaciele Zippiego realizowany przez wych. Alicję Jaroszyńską. Program opowiadał o grupie przyjaciół i patyczaki Zippim. Uczył różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami oraz doskonalenia relacji między dziećmi. Ukoronowaniem programu było wręczenie koron oraz pamiątkowych dyplomów .Serdecznie dziękuję mamie Poli p. Agnieszce Jóźwik za uszycie pięknej maskotki Zippiego , który towarzyszył nam przez cały rok.

• Spotkanie z "Ludźmi nauki"

• Szczecineckie Stowarzyszenie Naukowe im. Adama Giedrysa – Astrostrefa

w ramach spotkań z „Ludźmi nauki”

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku

zaprasza na wykład dr Daniela Pęcaka na temat

Gwiazda neutronowa: ekstremalne laboratorium

Streszczenie wykładu:

Gwiazdy neutronowe to jedne z najbardziej fascynujących i tajemniczych obiektów we Wszechświecie. Powstają, gdy masywna gwiazda wybucha jako supernowa, pozostawiając po sobie bardzo gęste jądro. Jedna tylko kropla takiej materii waży więcej niż cała woda z jeziora Trzesiecko! Podczas tego wykładu odkryjemy, jakie cechy sprawiają, że gwiazdy neutronowe są takie wyjątkowe i fascynujące. Dowiemy się również, jak powstają i jakie znaczenie mają dla nauki. Zobaczymy, jakie narzędzia naukowe są używane do badania tych obiektów, jak je wykryć i jakie eksperymenty są prowadzone, aby poznać je lepiej. Dowiemy się także skąd pochodzi złoto z naszych pierścionków oraz jak stworzyć kosmiczny GPS. Ten wykład jest idealny dla osób, które interesują się astronomią i kosmologią, ale niekoniecznie posiadają wcześniejsze doświadczenie w tych dziedzinach.

Wykład odbędzie się w dniu 16 maja 2023 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich, sala B 1 piętro nr 6.