• Gramy Zmysłami - 2 edycja

• 05.03.2024 13:32
        • Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie “Gramy Zmysłami”. Po zeszłorocznym sukcesie, który objawiał się ogromną aktywizacją dzieci podczas zajęć postanowiliśmy wdrożyć go do pracy ponownie.  Innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci są sprawą kluczową. W toku zajęć tworzymy odpowiednie warunki do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

• Dzięki starannie dobranym ćwiczeniom, zabawom i aktywnościom, chcemy uzyskać poprawę w obszarze:

– usprawniania motoryki narządów artykulacyjnych;

– wzbogacania słownictwa;

– zdobywania nowych doświadczeń werbalnych;

– utrwalania prawidłowej wymowy głosek.

Innowacja organizacyjno-metodyczna, zakładająca pracę metodą projektu, odbywać się będzie od października 2023 r. do końca maja 2024 r. Zakładamy, że będziemy ją realizowali raz w miesiącu podczas zajęć terapii logopedycznej, która zostanie wzbogacona o:

• elementy wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
          • wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
          • rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
          • stymulowanie wszystkich
          • zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
          • tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego
            ciała;
          • współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

realizuje: Renata Balcer