• „Bądź wyjątkowy, czytaj lektury”

• 21.06.2022 21:44
        • W roku szkolnym 2021/2022, w klasie 5b, została przeprowadzona innowacja pedagogiczna pt. „Bądź wyjątkowy, czytaj lektury”. Kształtowanie postawy twórczej jest jednym z kluczowych zadań na lekcjach języka polskiego, dlatego w trakcie całego roku szkolnego niejednokrotnie stwarzałam moim uczniom możliwość niestereotypowego przyswajania wiedzy, rozwiązywana problemów, rozwijania aktywności i ciekawości. W czasie zajęć uczniowie pracowali innowacyjnymi metodami, dzięki czemu mogli lepiej poznać treść lektur obowiązkowych. W trakcie realizacji innowacji wykorzystaliśmy wiele metod aktywizujących: lapbooki, karty literackie, przedlekturowniki, lektury w pudełku czy na wieszaku oraz nagrywane audiobooki.

• Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zadowoleni, gdyż jest to inny sposób na powtarzanie treści lektur, który poza poszerzeniem wiedzy uczy aktywnych form spędzania wolnego czasu, zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Uczniowie udowodnili, że potrafią zaskoczyć samych siebie oraz kolegów z klasy, no i oczywiście nauczyciela….

Poniżej prezentuję efekty niektórych projektów piątoklasistów:

Anna Ostromecka