• Myślę twórczo - mogę więcej - zabawy i gry matematyczne

• 15.11.2022 14:23
        • W roku szkolnym 2022/2023 w klasie 2c na zajęciach kreatywnych, będzie prowadzona  Innowacja  pedagogiczna: „Myślę twórczo-mogę więcej”- zabawy i gry matematyczne. Autorem innowacji jest wychowawca klasy, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – Krystyna Guzdaj. Innowacja ma na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, utrwalenie rozumienia pojęć matematycznych, pobudzanie do wysiłku i pokonywania trudności, aktywizowanie działania uczniów, stwarzanie sytuacji umożliwiających ćwiczenie techniki rachunkowej w zakresie podstawowych działań arytmetycznych, odczytywanie godzin na tarczy zegara, nauka rozwiązywania równań.
        • Nowatorstwo innowacji polega na wprowadzeniu do nauki matematyki kart matematycznych Pana Andrzeja Grabowskiego, domina oraz gier dydaktycznych. Poprzez wprowadzenie gier i zabaw w/w  elementami, stworzę  sytuacje zaciekawienia, polaryzacji uwagi, angażowania się w gry. Lekcje, na których uczniom wydaje się, że tylko się bawią sprawią, że matematyka zaczynie im się dobrze kojarzyć, nie wspominając o tym, że w trakcie takiej zabawy nabędą pewne umiejętności matematyczne.
          Przewidywane efekty (korzyści wdrożenia innowacji pedagogicznej):
          • Umożliwianie zdobywania bezpośrednich doświadczeń w zakresie spostrzegania liczb, działań matematycznych,
          • Nabywanie umiejętności sprawnego dodawania i odejmowania ,porównywania liczb
          • Nauka rozwiązywania równań
          • Nauka pracy w grupach,
          • Nauka zasady „fair play”, czyli  godnego  przegrywania,
          • Ćwiczenie spostrzegawczości, szybkiej reakcji.