• Ciekawe lekcje

• Lekcje WOS-u z Panem Dyrektorem

• 27.03.2024 11:28
        • Uczniowie klas ósmych mieli okazję 25 marca wziąć udział w niecodziennej lekcji WOS-u. Tradycją naszej szkoły są spotkania młodzieży z Panem Dyrektorem Maciejem Kaźmierskim, który czerpiąc ze swojego doświadczenia, opowiedział o parlamentaryzmie i samorządności. Zebrani dowiedzieli się jak wygląda współpraca między miastem a powiatem i poznali procedurę głosowania w wyborach powszechnych. Ponadto nauczyli się na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, zrozumieli jak wygląda praca na rzecz samorządu i jakie są jej cele.
          Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą uczestniczyli w lekcji. Nie zabrakło wspólnej dyskusji i wielu pytań, na które uzyskali fachowe odpowiedzi.
          Spotkanie z Panem Dyrektorem było dla uczniów świetną okazją do poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym.