• Sport

• Mistrzostwa Regionu w piłce ręcznej

• 24.03.2023 17:34
        • klasy VII-VIII

Awans SP 7 do Półfinału wojewódzkiego!

22 marca znakomicie spisali się chłopcy reprezentujący naszą szkołę w piłce ręcznej.

W rozgrywanym w Mielnie finale regionu Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęli 2 miejsce i uzyskali bezpośredni awans do półfinału wojewódzkiego.

W swoim pierwszym meczu okazali się lepsi od SP Pomianowo 11:4, w drugim przyszło im się zmierzyć z faworytem do złotego medalu w całych rozgrywkach SP 18 Koszalin, która okazała się drużyną bardziej "ograną" na piłkarskich parkietach i zdecydowanie górowała doświadczeniem, co przełożyło się na zwycięstwo koszalinian (15:6).

W ostatnim, decydującym o awansie meczu nasi zawodnicy zagrali wręcz koncertowo, pokonując gospodarza SP Mielno w niespotykanych rozmiarach 21:0!

Szkołę reprezentowali: K. Anyszewski, M. Maksalon, M. Goździk, O. Kropidłowski, F. Żmuda- Trzebiatowski, F. Zwolan, M. Tyluś, Sz. Pietrzak, Sz. Aniołowski, J. Filowiat.

Opiekunem był: Michał Ponichtera.

Gratulujemy!