• Lektury na ekranie - innowacja

• 22.11.2022 14:54
        • Innowacja “Lektury na ekranie” realizowana w klasie 6a w roku szkolnym 2022/2023 przez nauczyciela języka polskiego - p. Patrycję Walczak. Film to rodzaj sztuki, z którą uczniowie mają styczność niemal od urodzenia. Codziennie oglądają filmy i seriale. Podejmują własne próby kręcenia filmów przy pomocy telefonów komórkowych.
          Należy wykorzystać potencjał nowych technologii i spróbować pozwolić uczniom na nowoczesne rozumienie lektur szkolnych. Uczniowie klasy 6a po omówieniu każdej lektury, przewidzianej programem dla klasy szóstej, w niewielkich grupach nakręcą adaptację wybranej sceny/wydarzenia z lektury. Forma filmu nie będzie narzucona przez nauczyciela: film, animacja, teatr kukiełkowy – wyobraźnia uczniów jest nieograniczona.
        • W efekcie uczniowie klasy 6a lepiej zapamiętają przeczytany tekst, dodatkowo rozwiną umiejętności współpracy, tworzenia scenariusza, rekwizytów, obsługi kamery i programów komputerowych.