• Ortografia wokół nas - innowacja

• 22.11.2022 14:54
        • Innowacja “Ortografia wokół nas” jest realizowana w klasie 5c w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 przez nauczyciela języka polskiego - p. Patrycję Walczak, z możliwością przedłużenia. Głównym celem innowacji jest wprowadzenie ucznia na odpowiedni poziom świadomości i wrażliwości ortograficznej, wypracowanie poprawnego nawyku pisania pod względem ortograficznym, a także poprawnego czytania ze zrozumieniem.
          Dzieci popełniają wiele błędów, mają problemy z łączeniem teorii z praktyką. Podczas pisemnych wypowiedzi zapominają o zasadach pisowni. Zaistniała potrzeba wprowadzenia zmian. Postanowiłam stworzyć i realizować wśród wychowanków niekonwencjonalne zajęcia ortograficzne polegające na wycinaniu z dostępnych im gazet, ulotek słów z trudnościami ortograficznymi oraz wklejanie ich do zeszytu przedmiotowego wraz z objaśnieniem reguły ortograficznej.
        • Na koniec innowacji uczniowie napiszą opowiadanie z wykorzystaniem wklejonych wyrazów Innowacja ma zachęcać i motywować uczniów do aktywnego i efektywnego używania języka polskiego. Ćwiczenia pozwolą uczniom przezwyciężyć ich trudności dotyczące poprawnego pisania i czytania.