• Ciekawe lekcje

• Lekcje WOS-u z Panem Dyrektorem

• 27.03.2024 11:28
          • Uczniowie klas ósmych mieli okazję 25 marca wziąć udział w niecodziennej lekcji WOS-u. Tradycją naszej szkoły są spotkania młodzieży z Panem Dyrektorem Maciejem Kaźmierskim, który czerpiąc ze swojego doświadczenia, opowiedział o parlamentaryzmie i samorządności. Zebrani dowiedzieli się jak wygląda współpraca między miastem a powiatem i poznali procedurę głosowania w wyborach powszechnych. Ponadto nauczyli się na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, zrozumieli jak wygląda praca na rzecz samorządu i jakie są jej cele.
            Uczniowie z zaciekawieniem i uwagą uczestniczyli w lekcji. Nie zabrakło wspólnej dyskusji i wielu pytań, na które uzyskali fachowe odpowiedzi.
            Spotkanie z Panem Dyrektorem było dla uczniów świetną okazją do poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym.
          • Zaczarowana zagroda w 2a.

• 20.03.2024 08:47
          • Uczniowie klasy2a wraz ze swoją wychowawczynią Alicją Jaroszyńską ostatnie dni spędzili na omawianiu lektury „ Zaczarowana zagroda”.Bohaterami lektury są pingwiny Adeli i polarnicy. Był to czas pełen kreatywności i zabawy, wymieszany z dużą dawką wiedzy.
          • Klasa 2b ,,na mokradłach”

• 19.03.2024 13:19

• 14.03.2024 kl2b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak udała się na czwarte z cyklu warsztaty zatytułowane,, Mokradła”
            Obejrzeliśmy ciekawy film, z którego dowiedzieliśmy się jakie gatunki roślin i zwierząt zamieszkują tereny podmokłe.
            Wzięliśmy też udział w ciekawych eksperymentach, dzięki którym mogliśmy się przekonać jak funkcjonują ptaki, które poruszajà się na długich nogach zakończonych trzema palcami, a jak te, posiadające błonę pławną.
            Największe wrażenie zrobiła na nas rosiczka. Lepiej się do niej nie przytulać…
            Było jak zawsze bardzo pouczająco i radośnie.

• Klasa  2b na poczcie.
          • Klasa 2b na poczcie.

• 19.03.2024 12:56
          • 7 marca 2024r. Klasa 2b wraz z wychowawczynią Renatą Wyroślak wybrała się do Urzędu Pocztowego na oś. Zachód. Dzieci poznały pracę urzędników pocztowych. Dowiedziały się też, jakie usługi świadczy Poczta Polska oraz  poznały obowiązki doręczycieli pocztowych.
            Po raz pierwszy miały do czynienia z drukami, które należy wypełnić przy różnego typu przesyłkach.
            Naszą uwagę zwrócił regał z czasopismami oraz stojak kolorowych pocztówek. Udało nam się nawet jedną wybrać i wrzucić do skrzynki.
          • Animacja poklatkowa na lekcji plastyki

• 29.02.2024 15:28
          • Na lekcji plastyki klasy 7 uczą się robić animacje poklatkowe pod opieką nauczyciela plastyki - p. Anety Chęcińskiej. Wykorzystują do tego aplikacje Stop Motion Studio. Tworzą scenę, wymyślają scenariusz i "kręcą". Dobrze się przy tym bawią. Zapraszamy do obejrzenia krótkich animacji w sekcji Filmiki