Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zielona szkoła 3b

P6110131W dniach 11 – 15.06.2018 r. klasa III b przebywała na zielonej szkole w Borowicach. Wyjazd zorganizowała wych. Agnieszka Paszkiel oraz kierownik wyjazdu Tomasz Knajdrowski. W trakcie pobytu dzieci uczyły się według przygotowanego przez nauczycieli materiału oraz zdobywały wiedzę o otaczającym środowisku w bezpośrednim jego kontakcie.

Uczniowie zapoznając się z krajobrazem górskim zwiedzili następujące miejsca: Wodospady: Podgórnej, Szklarka, zdobyły górę Św. Anny z piękną kapliczką i cudownym źródełkiem, wjechały wyciągiem gondolowym z Pecu pod Śnieżką  (Czechy)  na Śnieżkę, a potem dzielnie z niej schodziły... Więcej zdjęć w Galeriii...

P6110132

Na szczycie było wtedy tylko 5 stopni C i miejscami leżał śnieg. Wszystkie spacery były okazją do zapoznania się z Karkonowskim Parkiem Narodowym, jego historią, fauną i florą, o których ciekawostki opowiadał przewodnik. 

P6130221

 

Dzieci zwiedziły też skocznię w Harrachowie, skąd wróciły do Szklarskej Poręby pociągiem. Dla wielu była to pierwsza taka podróż. Były także w „Leśnej hucie szkła”, gdzie z ogromnym zainteresowaniem obserwowały jak robi się szklane figurki.

P6130237

W trakcie pobytu nie zabrakło również codziennych gier i zabaw na świeżym powietrzu, wieczoru z własnym kabaretem, a także dyskotek, na których wszyscy świetnie się bawili.

P6120205

 

Były też spacery po okolicznych dróżkach malowniczych Borowic oraz atrakcje typowo dziecięce, takie jak zjazdy kolejką górską „Kolorowa”  w Szklarskiej Porębie, przejażdżki konikami z bryczką w Ośrodku „Łokietek”, gdzie było zakwaterowanie.

P6120141

Dzięki „zielonej szkole” uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenia oraz obserwacje okolic górskich. Nabyli wiedzę dotyczącą bezpiecznego przebywania w górach oraz na terenie parku narodowego. 

P6120192

 

Zdobyte umiejętności obfitowały też w elementy profilaktyki zdrowotnej oraz edukację ekologiczną. Dzieci przebywając na kilkudniowym wyjeździe z dala od domu, stały się także bardziej samodzielne, stawiając czoło codziennym obowiązkom.

P6120208

 

Grupa wspaniale zintegrowała się. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i szczęśliwe, że mogły razem przebywać na zielonej szkole. Chwile razem przeżyte z pewnością długo zostaną w pamięci.

wych. Agnieszka Paszkiel

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Zielona szkoła 3b.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65