Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Chłopcy z "SIÓDEMKI" brązowymi medalistami IMS

45Trwa świetna passa uczniów SP 7. Po raz kolejny w odstępie kilku lat sięgnęli po laury w Mistrzostwach Województwa. W rozegranym w czwartek w Wierzchowie (powiat drawski) Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców zajęli III miejsce i zdobyli brązowe medale. Po sukcesach na etapie powiatowym i regionalnym nasi reprezentanci pokazali, że ta specyficzna dyscyplina sportowa nie jest im obca. Zajmowali w nich pierwsze miejsca co dawało nadzieję na dobry występ w finale...

Jednakże tuż przed zawodami okazało się, że dwóch podstawowych zawodników Szymon Michalski i Wojciech Karpiński z przyczyn losowych nie mogło uczestniczyć w finałowej rywalizacji. Osłabienie było dość znaczne. Nie podłamani takim obrotem sprawy zawodnicy ze Szczecinka przystąpili do rywalizacji w stawce ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w województwie. Po losowaniu okazało się, że przyszło im się mierzyć z ekipami z Dębna, Swobnicy i Redła.

W pierwszym spotkaniu SP 7 pokonała po dobrym meczu i bramkach Michała Jóźwickiego Dębno 2:0, w drugim meczu zremisowała ze Swobnicą 1:1, aby w trzecim swoim grupowym spotkaniu rozbić Redło aż 7:1! Awans do półfinału i walka o medale stała się faktem. Na drodze naszych zawodników stanęła zaprawiona w unihokejowych bojach drużyna Szkoły Podstawowej z Mrzeżyna. Po bardzo emocjonującym meczu chłopcy ze Szczecinka ulegli 1:3. W spotkaniu o brązowy medal ponownie przyszło im się spotkać z kolegami z dalekiego Dębna. Tym razem młodzi „siódemkowicze” zagrali jeszcze skuteczniej strzelając aż 5 bramek i nie tracąc żadnej.

Podsumowując, ekipa SP 7 sprawiła wielką sensację w dyscyplinie sportu, której uprawianiem zajmują się w większości wyspecjalizowane w tej dziedzinie szkoły, a sprzęt sportowy i występy w turniejach i meczach ligowych stanowią podstawę sukcesu. Nasi chłopcy temu zaprzeczyli i tym większe brawa dla nich!

45

Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowali: Paweł Ożański, Gerard Mroczek, Piotr Serafin, Grzegorz Siwirski, Ziemowit Stach, Maciej Rodzoch, Michał Jóźwicki, Daniel Szcześniak, Wojciech Byczak, Piotr Wojtukiewicz.

Opiekunem zaś był Michał Ponichtera.

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Chłopcy z "SIÓDEMKI" brązowymi medalistami IMS.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65