Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła Rodzica

Zajęcia społeczno – obywatelskie z Psychologiem

rodSerdecznie zapraszamy osoby, którym zależy na rozwoju osobistym i utrzymaniu jak najdłużej sprawności umysłowej. Proponujemy zajęcia rozwijające m.in.:

- umiejętności społeczne, kształtujące swoje relacje z innymi, służące lepszemu porozumiewaniu się, poprawiające komunikację interpersonalną,

- naukę dialogu i kształtowaniu więzi opartych na wzajemnym szacunku,

- umiejętności wychowawcze, (refleksje nad własną postawą),

- zdolności poznawcze jak: myślenie, koncentrację uwagi, pamięć i pobudzające działanie obydwu półkul mózgowych,

Ponadto poruszony będzie temat radzenia sobie ze stresem w oparciu o posiadane zasoby.

Zajęcia będą odbywać się w soboty od godz. 10.00 do 12.00.

Kontakt: Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program

1) Kompetencje społeczne. (czym są - składniki kompetencji społecznych, od czego zależą, w czym są pomocne, jak je rozwijać, ich znaczenie w codziennym życiu).

2) Komunikacja interpersonalna (zasady porozumiewania się z innymi, rodzaje: werbalna, niewerbalna, znaczenie proksemiki i jej wpływ na kontakt z innymi, pierwsze wrażenie, efekt Pigmaliona, komunikat Ja).

3) Asertywność w relacjach z innymi. Czy jestem asertywny/na? Teoria+ćwiczenia (prawa asertywności, techniki: zdartej płyty, zasłony dymnej, plusów i minusów). Korzyści wynikające z posiadania asertywnej postawy.

4) Stres i metody radzenia sobie z nim. 

5) Emocje - jak je rozpoznawać (u siebie i u innych) oraz jak je wyrażać w sposób akceptowany społecznie. Wpływ nieprzyjemnych emocji na nasz organizm i co wtedy możemy zrobić czyli o radzeniu sobie ze złością, lękiem itp.

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Zajęcia społeczno-obywatelskie.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65