Program adaptacyjny dla uczniów kl. I

Etap, w którym dziecko rozpoczyna naukę w szkole nie jest łatwy. Dzieci marzą, aby była to kontynuacja przedszkola, rodzice z kolei martwią, czy ich pociecha poradzi sobie w nowym środowisku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu obydwu grup powstał w klasie: 1a, 1b i 1c program adaptacyjny ,,Pierwszoklasista – to ja’’ na rok szkolny 2013/2014...

Celem programu jest:

• ułatwienie dzieciom przejścia z przedszkola do szkoły;
  • zapoznanie z nowym, szkolnym środowiskiem;
  • pomoc w pokonywaniu trudności, lęków i obaw związanych ze szkołą;
  • poznanie nauczycieli i pracowników szkoły;
  • zawarcie przyjaźni z nowymi kolegami;
  • zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa;
  • integracja zespołu klasowego;
  • poznanie tradycji i zwyczajów szkolnych.

Wierzymy, że dzięki podjęciu różnorodnych działań, dzieci w krótszym czasie zaadaptują się do nowego środowiska. Szkoła stanie się dla nich miejscem przyjaznym i bezpiecznym, do którego z chęcią przyjdą. Natomiast gry i zabawy ruchowe oraz inne metody aktywizujące stosowane podczas zajęć korzystnie wpłyną na rozwój nie tylko intelektualny, ale też emocjonalny maluchów.

nauczycielki klas pierwszych

Copyright © 2014 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
2011 Program adaptacyjny dla uczniów kl. I .