Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przygoda z mitami w 5c

IMG 3125W klasie 5c zakończyliśmy długą przygodę z mitami ucztą na Olimpie... Gośćmi byli zarówno bogowie, jak i bohaterowie opowieści. Dzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadali o przygodach i, oczywiście, ucztowali. Czujemy się nieśmiertelni, bo my również skosztowaliśmy nektaru i ambrozji...Lekcję prowadziła p.Maria Nowik - nauczycielka języka poskiego.

Czytaj więcej...

Klasowe Drzewo Wiedzy o Nas

IMG 3144Dziś w klasie 4b szukaliśmy zalet, które stanowią o naszej niepowtarzalności i wyjątkowości. Na godzinie wychowawczej stworzyliśmy Klasowe Drzewo Wiedzy o Nas. Taka wersja kreatywności na Dzień Kropki - wych. p.Maria Nowik

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2021/2022

Ciekawe lekcje przeprowadzone w roku szkolnym 2021/2022

Robotyka

roboty 13

23.06.2021 zagościły w naszej szkole Skrikity i Skriboty czyli roboty. Zabawa była wyśmienita. Najpierw uczyliśmy się je konstruować a następnie programowaliśmy za pomocą aplikacji. Tak nam się spodobały, że od września będziemy uczyć się programowania za ich pomocą. Bardzo się z tego cieszymy, gdyż jest to nowe rozwiązanie dostosowane dla klas 1-3 ale także dla klas starszych 4-8 dostępne na razie tylko w naszej szkole!

Czytaj więcej...

Lektury potrafią inspirować!

13Lektury mogą nas inspirować w wykonywaniu codziennych, zdaje się prostych, czynności. Udowodnili to uczniowie klasy 6b, którzy w swoich kuchniach stworzyli eliksiry rodem z omawianego na języku polskim „Harrego Pottera". Wszystko wygląda smakowicie - mniam!

Czytaj więcej...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!

Emilia PlaterEmilia Plater to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci historycznych. W 1831 r. w przebraniu mężczyzny wzięła udział w walkach powstania listopadowego, by następnie poprowadzić własny oddział ochotników. Adam Mickiewicz uwiecznił ją w wierszu „Śmierć Pułkownika”, który omawialiśmy razem z uczniami kl. 7b na lekcjach języka polskiego. Zwieńczeniem prac było wykonanie listu gończego, który władze zaborcze mogłyby wysłać za bohaterką.

Czytaj więcej...

Kreatywna Matematyka w 4d

l1Podczas zajęć kreatywnej matematyki uczniowie klasy 4d samodzielnie tworzyli świąteczne łamigłówki. Zapraszamy miłośników logicznych rozrywek do zabawy. Jaka liczba kryje się pod znakiem zapytania?

 

Czytaj więcej...

Baśnie naturalne

Szkodlarska CopyW klasie IVc podsumowanie wiedzy na temat baśni nabrało charakteru bardziej osobistego i artystycznego. Uczniowie wykonywali własną plastyczną interpretację wybranego utworu. Należało jednak pamiętać nie tylko, by obraz odzwierciedlał tekst, ale również, by wykorzystane materiały były naturalne. Włączyliśmy się bowiem w ogólnopolską akcję "Baśnie naturalnie". A oto efekty pracy. Polonistka, p. Maria Nowik, była zachwycona. Mamy nadzieję, że oglądający także ten zachwyt podzielą.

Czytaj więcej...

Żywe obrazy 5b

magda CopyW klasie Vb ćwiczenia redakcyjne zmieniły się w prawdziwą sztukę. Zaplanowane opisy dzieł plastycznych zaowocowały pomysłem na stworzenie własnej mini galerii, czyli tzw. żywych obrazów. Praca była wieloetapowa. Kady z uczniów musiał najpierw dokonać wyboru, co nie było sprawą prostą ani oczywistą. Oryginał musiał być w jakimś stopniu bliski modelowi. Potem następował czas gromadzenie rekwizytów, tworzenia charakteryzacji... I potem już tylko zdjęcie!

Zaangażowane były całe rodziny, czasem łącznie z czworonogami :)

W jury zasiadali uczniowie i polonistka, p.Maria Nowik. Wszystkie prace, co oczywiste, wzbudziły entuzjazm i zachwyt. Zachęcamy do obejrzenia!

Czytaj więcej...

Prace z matematyki

Ania Latkowska plakatUczniowie klasy IVc, Va, VId i VIId mogą się pochwalić wspaniałymi pracami długoterminowymi, których zadaniem było wykonanie prezentacji lub plakatu na wybrany temat związany z matematyką. Poniżej przedstawiamy prace naszych kreatywnych uczniów. 

Czytaj więcej...

Godzina w 7b

w1Na godzinie wychowawczej też może być ciekawie. Uczniowie kl. 7b rozmawiali o skutkach jakie niosą ze sobą komplementy, a jakie obelgi. Niejednemu z nas zdarza się usłyszeć przykre słowo. Ba! Może nawet je wypowiedzieć. Doświadczenie z dwoma jabłkami polegało na przekazywaniu sobie z rąk do rąk jednego z owoców i mówieniu mu miłych słów. Drugie nasłuchało się przykrości, było odrzucane przez każdego z uczniów.

Czytaj więcej...

Pracownia ceramiczna

IMG 20201007 140840Powiększamy ofertę edukacyjną dla młodszych i starszych uczniów. W naszej "Siódemce" dzięki staraniom i przychylności wielu osób powstała najprawdziwsza pracownia ceramiczna. Od października rozpoczęły się zajęcia dodatkowe, pozalekcyjne z ceramiki artystycznej. Lepimy, rzeźbimy, malujemy i szkliwimy swoje prace. Pierwsze dzieła już powstały. Jesienne liście już się suszą i czekają na wypalenie w piecu. Ruszamy z zupełnie nową przygodą.

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Ciekawe lekcje.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65