Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Plastyka 6e - lekcja 1

Proszę notować podane tematy i zadania w zeszycie od plastyki z datą lekcji wg planu. Wszystkie prace podlegają kontroli po powrocie do szkoły.

 LEKCJA 1: KLASA 6E

Temat:  Czy artysta może być iluzjonistą?

Proszę przeczytać tekst  w podręczniku dotyczący tematu (str.84-89). Dla osób zainteresowanych odsyłam do poniższych linków:

http://sztukawkawalkach.pl/dziela/podroz-w-glab-plotna-lub-gra-zludzen/

https://twoja-sztuka.pl/Na-czym-polega-malarstwo-iluzjonistyczne-blog-pol-1531398691.html

Po lekturze proszę w zeszytach narysować mapę myśli (czyli tak zwane myślenie wizualne- sketchnoting), której hasłem jest: malarstwo iluzjonistyczne, podać przykłady malarstwa, autorów, przykładowe dzieła (minimum 10 ramek).

Zadanie plastyczne:  Stwórz dowolną techniką rysunkową lub malarską własną iluzję malarską (format A4). Poszukaj inspiracji w sieci. Przydatne linki:

https://mcescher.com/ -  strona  w języku angielskim, nie wchodzimy w sklep, tylko po prawej stronie jest wejście do galerii prac tego artysty,  dzieła są jednym słowem oszałamiające!!!

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Plastyka 6e - lekcja 1.
Powered by Joomla 1.7 Templates