Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poznajemy zawody - sprzedawca, kasjer, managera

Resized 20191017 10142917.10.2019r. uczniowie klasy 3 a i 3 b wraz z wychowawczyniami p.Danutą Kozłowską i p.Alicją Russ-Szyszka w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili market psb Mrówka w Szczecinku. Pani Karolina Donejko przywitała wszystkie dzieci i krótko opowiedziała o firmie oraz o zadaniach poszczególnych pracowników. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca managera, kasjera i sprzedawcy oraz co to jest fejsowanie towaru. Miłą niespodzianką były atrakcje: rozwiązywanie krzyżówek oraz poszukiwanie ukrytych mrówek na terenie sklepu. W nagrodę dzieci otrzymały różne gadżety i dużą maskotkę marketu budowlanego psb Mrówka.

Czytaj więcej...

Zawody naszych dziadków - konkurs

Resized 20190109 121428109 stycznia 2019r. w ramach doradztwa zawodowego odbył się konkurs plastyczny pt. „Zawody naszych Dziadków” dla uczniów klas drugich. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie zawodu, jaki wykonywali czy wykonują ich Dziadkowie. Wśród przedstawionych zawodów, znalazł się taki zawód jak: zdun, szewc czy piekarz.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Stowarzyszeniu „ATUT”

20181203 1011131Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Uczniowie klas 2a i 2b w ramach doradztwa zawodowego, wzięli udział w warsztatach plastycznych, zorganizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem „ATUT” w Szczecinku. Pod opieką wychowawczyń p.Danuty Kozłowskiej i p.Alicji Russ-Szyszka oraz instruktorów i podopiecznych Stowarzyszenia „ATUT” wykonali własnoręcznie, metodą decoupage bombkę bożonarodzeniową. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej.

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych

20180219 142413Uczniowie klas trzecich sukcesywnie zapoznają się z ofertą szkół, które przedstawiają swoją propozycję edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Korzystamy z sieci współpracy doradztwa zawodowego i zapraszamy do naszej szkoły promujące się szkoły średnie:

 

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte w ZS nr 2

IMG 4756W środę 16 maja 2018r. uczniowie klas 3 a i 3 b gimnazjum z opiekunem p.Dorotą Bielską wzięli udział w Drzwiach Otwartych Szkoły w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV. W programie odbyło się: zwiedzanie szkoły, pracowni zawodowych, internatu, zapoznanie z ofertą edukacyjną, prezentacja poszczególnych zawodów, konkursy z nagrodami, szwedzki stół z przekąskami oraz możliwość skorzystania z usług fryzjerskich. 

 

Czytaj więcej...

Dzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku

DSC08066W środę, 25 kwietnia 2018r. uczniowie klas 3a i 3b odwiedzili Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły. Zobaczyli pracownie: mechaniczną, stolarską oraz poznali tajniki nauczanych zawodów.

 

Czytaj więcej...

Doradztwo zawodowe

Zajęcia z doradztwa zawodowego w II półroczu odbywają się wg planu:

Poniedziałek 14.35 – 15.20 po wcześniejszym uzgodnieniu - indywidualne spotkania dla uczniów i Rodziców

Wtorek           14.35-15.20 klasa 2B gim

Czwartek       11.40-12.25 3B gim

                      14.35-15.20 7A

Piątek            10.45 – 11.30 3A gim

Doradca zawodowy w Szkole Podstawowej Nr 7 - mgr Barbara Dawlewicz

Konkursy doradztwa zawodowego

zawodZgodnie z założeniami prowadzonego w szkołach podstawowych doradztwa zawodowego, konkurs stanowi element przygotowania uczniów do odpowiedniego planowania kariery i podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniając znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat zawodów i rynku pracy.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty zawodowe w Zespole Szkół nr 2

zs2W ramach programu doradztwa zawodowego młodzież z klasy III gim ze szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyła 19 i 22 lutego 2018r w warsztatach zawodowych w Zespole Szkół Nr 2 im.Księcia Warcisława IV. Szkoła co roku wychodzi z ofertą promocyjną do najstarszych klas, by pokazać możliwości dalszego kształcenia w kierunkach technicznych oraz w szkole branżowej I stopnia. Ofertę szkoły przedstawiali nauczyciele uczący młodzież oraz uczniowie - przedstawiciele każdego kierunku kształcenia.

Czytaj więcej...

Programy Doradztwa zawodowego

zawod2Programy doradztwa zawodowego: „ABC doradztwa zawodowego” – dla klas 7, „Doradztwo zawodowe w klasie II gimnazjum”, „Doradztwo zawodowe w klasie III gimnazjum” - realizowane są w klasach 7 oraz w klasach II i III oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie kończący szkołę stają przed wyborem kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudne. Ważne jest wyposażenie młodzieży w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu, które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej młodego człowieka.

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Doradztwo zawodowe.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65