Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fantastyka a rzeczywistość

427.11.2018 klasa VI A uczestniczyła w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci i Młodzieży pod tytułem „Fantastyka a rzeczywistość”. Zaproszonym gościem był Pan Paweł Kwiecień, który jest szefem Szczecineckiego Klubu Fantastyki. Opowiedział o tym jak bezpiecznie grać w gry (nie tylko komputerowe), o tym, że Facebook to także gra, która potrafi uzależnić nie tylko dzieci i młodzież. Można było jednak usłyszeć również o korzyściach płynących z grania. A na koniec spotkania młodzież miała wiele ciekawych pytań.

Czytaj więcej...

Nowe książki w bibliotece

IMG 0890W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki. Mnóstwo nowiutkich powieści, bajek, opowiadań i baśni czeka na wszystkich tych, którzy lubią przenieść się w świat fantazji, bądź przemierzać świat wraz ze swoimi bohaterami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szkolna biblioteka zaprasza... 

Czytaj więcej...

Legenda o skarbniku - teatrzyk

IMG 5410Dnia 6.12.2016r. dzieci z "zerówki" odwiedziły biblitekę szkolną by obejrzeć przedstawienie obrazkowego teatrzyku KAMISHIBAI. Teatrzyk kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Plansze z ilustracjami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

 

Czytaj więcej...

W czytelni....

IMG 0399Czytelnia szkolna to miejsce, gdzie dzieci po zajęciach lekcyjnych mogą się zrelaksować i odpocząć, czytając książki. Działa tu także Klub Miłośników Książki dla dzieci ze świetlicy. W ciszy i spokoju można tu odrobić lekcje, porysować lub poczytać komiksy. Chętnych nigdy nie brakuje :)

 

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

DSC0017013 pażdziernika 2016r. nasza klasa 2c wraz z wych. Barbarą Dobiańską odwiedziła bibliotekę szkolną. Zapoznaliśmy się z regulaminem biblioteki. Pan Krzysztof Janczurewicz założył każdemu uczniowi „Kartę czytelnika”. Następnie dokonał uroczystego pasowania na „Czytelnika Biblioteki Szkolnej”.

 

Czytaj więcej...

Cała Polska czyta dzieciom

c c d plakatDrodzy Rodzice! Każdy z nas pragnie dla swego dziecka dobrego dzieciństwa i szczęśliwej przyszłości. Ale czy wiemy, jak to osiągnąć? Jak sprawić, by dziecko wyrosło na człowieka zdrowego emocjonalnie, samodzielnego i mądrego, otwartego na ludzi, dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie, umiejącego wykorzystać swoje predyspozycje i uzdolnienia? Wiele zależy od nas, rodziców...

 

Czytaj więcej...

Czytelnictwo

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco
 
Czytelnictwo w naszej szkole kształtuje się na poziomie....

Czytaj więcej...

Jak wychować czytelnika? - artykuł

1. Mów do dziecka od pierwszych chwil. Staraj się z nim nieustannie rozmawiać, opowiadaj mu, co robisz, nazywaj otaczające go przedmioty. Dziecko będzie zapamiętywało brzmienie i znaczenie słów, a to ułatwi mu nie tylko naukę mówienia, ale także (kiedyś) czytania.

Czytaj więcej...

Podaruj książkę swojej bibliotece

ksiazkiWszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję "Podaruj książkę swojej bibliotece". Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Biblioteka.
Powered by Joomla 1.7 Templates